Mehmet Nuri ÇANKAYA
           

 

 Kitaplarım

"Bilgi Paylaşıldıkça Artar" vizyonu ile öğrendiğim bilgileri paylaşmak için yazmış olduğum kitaplar aşağıdadır.


Kitabın Web Sitesi
Her Şey Çıplak

Kitap Adı: Her Şey Çıplak
Bildiğiniz İnternetin Sonu: Web 3.0

Yazarlar: Halil Aksu
Uğur Candan
Mehmet Nuri ÇANKAYA

ISBN: 9786055755799

Yayınevi: Kapital

Bu kitap Web 3.0 hakkında yazılmış ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır. Günümüzde internet herşeyi tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Ama bildiğimiz internetin sonu yaklaşmıştır. Yeni internet ne zaman ve nasıl karşımıza çıkacak? Web 3 neye benzeyecek. İşte bu kitapta gelecek 30 yılda internet dünyasında yaşanacak değişimi anlatıyoruz.

Kitabı tüm kitapçılardan satın alabileceğiniz gibi http://www.idefix.com/kitap/tanim.asp?sid=TOWN0KAOT4KP0PPP8P0C adresinden de online olarak satın alabilirsiniz.

Kitabın Web SitesiKitabın Web Sitesi
CIO El Kit@bı

Kitap Adı: CIO El Kitabı

Yazar: Mehmet Nuri ÇANKAYA

ISBN: 975 02 0027 6

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

Bu kitapta, Türkiye için çok yeni olan CIO yani Chief Information Officer pozisyonunu hedefleyen bilgi yöneticilerinin atacakları liderlik adımlarında nasıl bir yol izlemeleri gerektiği farklı bir bakış açısından anlatılmaktadır. CIO El Kit@bı; bilişim sektöründe üst düzey yöneticilik yolunda adım adım ilerleyen bilişimcilere yeni oyun düzeninin elektronik iş dünyasına bir proje yönetimi çerçevesinden bakarak nasıl başarılı olunabileceğini anlatmaktadır.

Kitabı tüm kitapçılardan satın alabileceğiniz gibi http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=RFBXFBRT1I6KZ7T4JB2U adresinden de online olarak satın alabilirsiniz.

Kitabın Web Sitesi


IPTV

Kitap Adı: IPTV

Yazarlar: Konusunda Uzman TBD Üyesi Yazarlar

Yayınevi: RTÜK

Yazarlarından biri olduğum Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından yayınlanan Türkiye’nin ilk IPTV kitabı çıktı. Özellikle 2009 yılında hayatımıza girmeye başlayacak ama yaygınlaşmasına 2011 yılında şahitlik edeceğimiz IPTV konusunda şimdiden bilinçlenmek çok önemli. Medyanın kurallarını kısa zaman içerisinde temelden değiştirebilecek bir teknolojik gelişme olan IPTV’nin ardında birçok ön çalışma yatıyor. Bu kitap IPTV konusunda hızlı adımlarla ilerleyen Türkiye’nin referans kitabı olarak tasarlandı, böylece IPTV konusunda çalışma yapacak şirketler ve bireyler atmaları gereken adımlar konusunda detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

Kitabı RTÜK'den temin edebilirsiniz.Kitabın Web Sitesi
ASP.NET AJAX

Kitap Adı: ASP.NET AJAX

Yazarlar: Mehmet Nuri ÇANKAYA, Burak BATUR, Ömer ÇELİK

ISBN: 978 975 02 0492 0

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

ASP.NET; Microsoft’un sunucu taraflı web yazılım geliştirme teknolojisi olarak 2002 yılından bugüne kadar birçok yazılımcının tercihi oldu. AJAX, yani Asenkron JAvascript ve Xml teknolojisi ise internet dünyasını çok bir boyuta taşıyan bir altyapı teknolojisi olarak 2006 yılında hayatımıza girdi, AJAX bize detaylı olarak javascript kodlamasını bilmesek de farklı istemcilerde sorunsuzca çalışacak ortak bir istemci kütüphanesi sağladı. İşte tam bu noktada bu iki önemli teknoloji olan ASP.NET ve AJAX birleşti ve ortaya ASP.NET AJAX ortaya çıktı: ASP.NET uygulamaları geliştirirken kullanabileceğiniz Microsoft tarafından geliştirilmiş AJAX kütüphanesi. Bu kitapta Web 2.0 dünyasının en önemli oyuncusu olan ASP.NET AJAX teknolojisi tüm detaylarıyla anlatılmaktadır.

Kitabı tüm kitapçılardan satın alabilirsiniz.Kitabın Web Sitesi
ASP.NET

Kitap Adı: ASP.NET

Yazar: Mehmet Nuri ÇANKAYA

ISBN: 975 34 7497 0

Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

ASP.NET Microsoft'un yeni vizyonu .Net ile duyurmuş olduğu internet uygulamaları ve web servisleri için sunucu taraflı yazılım geliştirmeyi kolay, güvenli ve genişleyebilir yapıda sağlayan teknolojidir. Internette işlem yapmak için kullandığımız birçok farklı cihazdan bağlantı kurduğumuzda çalışan altyapıda sunucu taraflı yazılım geliştirme diye bir kavram ile karşılaşıyoruz ve bu kitapta da bu teknolojilerden biri olan ASP.NET inceleniyor.

Kitabı tüm kitapçılardan satın alabileceğiniz gibi http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=J00KTOQTWS0TC1UBXRK0 adresinden de online olarak satın alabilirsiniz.